Twój koszyk jest pusty


DAC Nostromo X2H

Wysokiej jakości DAC czyli konwerter sygnału cyfrowego ze standardu S/PDIF - coaxial (RCA) - toslink (optical) do analogowego (stereo).
bez-nazwy-1143bez-nazwy-227bez-nazwy-4758bez-nazwy-313bez-nazwy-35

Cena
Cena sprzedaży: 390 zł
Brak produktu

Szczegóły produktu

DAC – AUDIO

2 wejścia cyfrowe – 1 optyczne, 1 coaxialne oraz wyjście analogowe 2x RCA(stereo)

WERSJA NA WM8742

Dac Nostromo X2H, jest to bezpośredni następca X1, generalnie jest to X1 z dodanym gniazdem słuchawkowym i potencjometrem do regulacji głośności.  Zmieniona została płyta pcb, bardzo wysoka jakość wykonania, wszystkie pady pokryte złotem. W tej wersji nowa srebrna obudowa z grawerowanymi, aluminiowymi panelami.

Koncepcja tego dac-a oparta została o nasz NOSTROMO wolf, generalnie jest to uproszczony wolf z jednym wejściem optycznym i jednym coaxialnym, bez sterownia filtrami i OSR.

Jak wspomiałem wcześniej H2H jest to X1 z dołożonym wyjściem słuchawkowym i potencjometrem, właśnie - nie ma tam wzmacniacza słuchawkowego a to wyjście słuchawkowe podłączone jest bezpośrednio pod wyjścia analogowe. Ma to swoje konsekwencje - regulacja głośności działa prktycznie pod koniec skali, ale za to równomiernie. Nie ma sensu podłączać tam słuchawek wysokoomowych, ale do 150 Ohm pociągnie bez problemów. Dlaczego tak zrobiłem, projektując pcb do tego dac-a przewidziałem taki wariant, więc w kolejnej wersji wystarczyło wlutować odpowiednie połączenie i elementy, a głównie zależało mi na możliowości podłączenia słuchawek bezpośrednio do wyjścia RCA w jakiś sensowny sposób. Co to dało? moim zdanie bardzo czysty, dynamiczny i precyzyjny dźwięk w słuchawkach, wprawdzie nie zaszalejemy z głośnością, ale do normalnego słuchania jest OK. Przy tych wszystkich zmianach dac nic nie traci z poprzednich funkcjonalności, zyskuje nowe, przy praktycznie tej samej cenie.

Poniżej fragment recenzji z portalu Zakupek.pl:

"X1 to jednak nie Wolf, DAC ma inny charakter, ale to również bardzo dobry poziom. Wolf ma bardzo zdyscyplinowany i punktowy bas, równy, neutralny w barwie przekaz, mocno zarysowane i analityczne brzmienie, raczej o studyjnym charakterze. X1 jest cięższy, trochę cieplejszy i ma większy, bardziej swobodny bas. Urządzenie dalej pozostaje dobrze wyważone, nie tak basowe jak klony Meridiana Explorera lub UD110V2, ale słychać, że trochę ciągnie X1 w dół. Brzmienie DAC-a jest przejrzyste, czytelne, ma dobrą szczegółowość. Priorytet to relaks, a nie analiza."

Poszerzone zostało pasmo przenoszenia aż do 160kHz. Przebudowane zostało zasilanie dac-a, wszystkie użyte stabilizatory są niskoszumne firmy Texas Instruments oraz Analog Devices. Zasilanie zostało oparte o 2-stopniową stabilizację. Na stopniu wejściowym użyte są dużej pojemności kondensatory firmy Panasonic, dedykowane do audio.

Wejście optyczne i coaxialne mogą przyjąć cyfrowy strumień dźwięku o rozdzielczości do 192KHz/24bity.

Jest to wysokiej, jakości DAC, czyli konwerter sygnału cyfrowego standardu S/PDIF - coaxial (RCA) - toslink (optical) do analogowego (stereo). Dwa wejścia SPDIF - RCA, Toslink. Wyjście analogowe 2x RCA. Dac NOSTROMO X1 został wykonany z najwyższej, jakości elementów. Kondensatory WIMA, Rezystory precyzyjne VISHAY DRALORIC, kwarc 12MHz dokładność 5ppm. Gniazda RCA firmy ProSignal pozłacane. W części zasilającej kondensatory dużej pojemności wersja audio. Kondensatory o mniejszych pojemnościach - tantalowe smd BEYSCHLAG. Sekcja zasilania zbudowana na 2 stopniowym regulatorze napięcia i dalej z podziałem na osobne zasilanie kluczowych układów scalonych. Cyfrowe wejścia wykonane na układzie WM8804 firmy WOLFSON, (rewelacyjnie niski jitter). Biphase Input Signal Sampling Frequency (fS) Range: 32 kHz to 192 kHz.

Konwersja cyfrowo-analogowa (dac) to układ firmy WOLFSON WM 8742 24-Bit Resolution – SNR: 123 dB, Low Clock-jitter Sensitivity.

W komplecie z urządzeniem kupujący otrzymuje dedykowany zasilacz impulsowy.

Jeśli zależy Tobie na bardzo dobrym zasilaniu, polecam kupno TEGO ZASILACZA

Jeśli potrzebne są dodatkowe kable cyfrowe lub interkonekty, zapraszam do odpowiedniego działu w naszym e-Sklepie.

Gwarancja pisemna 24 miesiące.

Obudowa ma rozmiary: szerokość 94mm, wysokość 34mm, głębokość 107mm (baz złącz).

TUTAJ do przeczytania recenzja tego dac-a w portalu Zakupek.pl

 

Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy

 

Jako konsument* możesz zwrócić ten przedmiot. Masz na to 14 dni kalendarzowych. Aby cała procedura przebiegła sprawnie...

 

Pobierz TEN DRUK => Wypełnij => Wyślij ze zwracanym przedmiotem we wskazanym terminie.

 

* nie dotyczy firm, czyli tych kupujacych którzy przy zakupie wybiorą opcję "Faktura VAT dla firm"

 

Kategorie

RTM Studio